Jesteś tutaj: Strona główna» Świetlica» Pomysłowy rok

Pomysłowy rok

                                 image


                       Organizatorem programu Pomysłowy Rok  jest Fundacja Uniwersytet Dzieci.

Program ten to swego rodzaju bank pomysłów na świętowanie różnych okoliczności w ciągu roku z wykorzystaniem scenariuszy lekcji opracowanych przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Kalendarz świąt staje się pretekstem do tego, by w nieszablonowy sposób zrealizować ważne treści z zakresu edukacji przyrodniczej, matematycznej czy humanistycznej.

Program został stworzony z myślą o potrzebach najmłodszych uczniów i zawiera w sobie scenariusze o różnorodnych tematach i środkach dydaktycznych, tak aby każdy uczestnik mógł dobrać jego temat do swoich potrzeb i preferencji.

Dzieci uczą się najchętniej, gdy są zaintrygowane ciekawą formą i treścią. Z pewnością zarówno nowo poznane święta (np. Dzień Inżyniera, Dzień Kryptologii), jak i ciekawostki o tych najbardziej znanych (Boże Narodzenie, Dzień Pluszowego Misia) rozbudzają ich naturalną ciekawość. Uczniowie podczas zajęć stają się odkrywcami, badaczami, konstruktorami i artystami. Rozwijają umiejętność logicznego i krytycznego myślenia, doskonalą umiejętność rozumowania, argumentowania, wnioskowania, a także trenują ważne kompetencje społeczne. Okazuje się, że każde święto można poznać na nowo, a czasem stworzyć własny, oryginalny plan obchodzenia uroczystości. 

 

 


     Pomysłowy Rok- Jak zbudować wytrzymały most?

                                        Pomysłowy Rok- Światowy Dzień Wody
                                 Pomysłowy rok- Czy misia można spotkać w lesie?


 
                     Pomysłowy Rok- Dlaczego mam katar i jestem przeziębiony?
                                               Pomysłowy Rok- Projektujemy komiks