Jesteś tutaj: Strona główna» Oferta szkoły» Koła zainteresowań» Koło turystyczno-krajoznawcze "Wędrownicy"

Koło turystyczno-krajoznawcze "Wędrownicy"

Szkolne Koło Krajoznawczo - Turystyczne "Wędrownicy" działa w ramach Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego - Oddziału "Mazowsze".
Koło powstało w 1987 roku, początkowo działając niezależnie od struktur organizacyjnych PTTK. W 1998 roku stało się Szkolnym Kołem Krajoznawczo – Turystycznym  działającym w ramach Oddziału Praskiego PTTK, a od 2001 r. w ramach PTTK Oddziału Mazowsze.

SKKT skupia wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły. Organizuje, zwykle we współpracy z PTTK wycieczki, rajdy i imprezy turystyczno - krajoznawcze i rekreacyjne w dni wolne od nauki szkolnej.

W wycieczkach mogą uczestniczyć nie tylko członkowie PTTK, ale także inni uczniowie - miłośnicy wędrówek. Naszym celem jest miłe spędzanie wolnego czasu, poznawanie Warszawy i jej najbliższych okolic, czasem nauka, sport i zabawa.

Podczas imprez Szkolnego Koła Krajoznawczo - Turystycznego PTTK uczniowie biorą udział, na równi z uczniami szkół masowych, we wspólnych działaniach – rajdach, turystyczno – rekreacyjnych marszach na orientację, pracach na rzecz środowiska. Nasi uczniowie zdobywają też, tak jak wszyscy turyści i krajoznawcy, odznaki turystyczne PTTK, np. Odznakę Turysta - Przyrodnik, Tropiciel Przyrody, Odznakę Turystyki Pieszej, Młodzieżową Odznakę Krajoznawczą, Warszawską Odznakę Krajoznawczą, Regionalną Odznakę Krajoznawczą i inne.

Członkowie SKKT PTTK,realizując dwuletni program edukacji przyrodniczej, poznając różne formy ochrony przyrody (zwłaszcza rezerwaty przyrody) w Warszawie, uczestnicząc w sprzątaniu doliny Wisły,  zajęciach w Komisariacie Rzecznym Policji i biorąc udział w międzyszkolnych konkursach, zdobyli dla naszej szkoły certyfikat "Akademia Nadwiślańska". Walnie przyczynili się też do zdobycia przez naszą szkołę tytułu „Złota Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie” w roku szk. 2015/2016 i „Srebrna Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie” w roku szk. 2016/2017

Opiekunowie koła: p. Małgorzata Wojtatowicz, p. Franciszka Grabiec, p. Dorota Burzyńska

Zajęcia odbywają się zwykle w soboty od godz. 9.00


 

 WOK   MOK   image   image   image