Jesteś tutaj: Strona główna» Oferta szkoły» Koła zainteresowań» Koło teatralne

Koło teatralne

Koło Teatralne BINGO


Opiekunowie koła: p. Beata Wołowicz, p. Magda Woźniak – Stechliczek

Działalność koła teatralnego wspomaga edukację, rozwija zainteresowania i stwarza możliwości wyjścia z młodzieżą poza mury szkolne oraz pozwala zaprezentować się w szerszym środowisku. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu – 1 godz. lekcyjna.

Szkolne Koło Teatralne BINGO zostało założone w roku szkolnym 2005/2006. Przez lata szkolni aktorzy mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności na różnorodnych festiwalach i przeglądach na profesjonalnych scenach:

·         Sali Kongresowej PKiN
·         Teatru Kamienica
·         Teatru Studio
·         Teatru Stara Prochownia
·         Teatru Powszechnego w Radomiu

Ponadto szkolny teatr prezentuje się także na corocznych Przeglądach  Twórczości Teatralnej organizowanych przez instytucje jak np. :

·         Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki
·         Akademię Pedagogiki Specjalnej
·         Dom Kultury Świt

Swoje umiejętności artystyczne uczniowie mieli okazję doskonalić podczas warsztatów z aktorami organizowanych w:

·         Teatrze Syrena
·         Teatrze Roma
·         Teatrze Kamienica
·         Teatrze Stara Prochownia

Osiągnięcia:


Jury dostrzega wiele walorów, m.in. wartości dydaktyczne, humor i profesjonalne przygotowanie, a szkolny teatr wygrywa przeglądy, otrzymuje specjalne wyróżnienia i cenne nagrody: 

·         I miejsce w XII Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych ,,Wiosenne konfrontacje” organizowanym przez Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej w Teatrze Stara Prochownia (rok szkolny 2015/16)
·         I miejsce w XXIII Mazowieckim Przeglądzie Teatrów Dzieci i Młodzieży ,,Maska” im. Piotra Grabowskiego organizowanym przez  Dom Kultury Świt” (rok szkolny 2016/17)
·         I miejsce w XXII Ogólnopolskim  Przeglądzie Twórczości Artystycznej OSPAR organizowanym przez Akademię Pedagogiki Specjalnej (rok szkolny 2017/18)