Jesteś tutaj: Strona główna» Nasze osiągnięcia» Mega Misja

Mega Misja

image
Projekt realizowany w ramach współpracy z fundacją Oragne

Miło nam poinformować społeczność szkolną, rodziców i wychowanków, że nasza świetlica została zakwalifikowana do udziału

w programie Mega Misja. Dostaliśmy się do grona 300 elitarnych świetlic, wybranych spośród 720 placówek z całej Polski. Jesteśmy jedyną szkołą specjalną w Polsce biorącą udział w tej niesamowitej przygodzie.

MegaMisja to nieodpłatny ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych, w których działają świetlice. Adresowany jest do nauczycieli oraz dzieci w wieku 6-10 lat, które spędzają w nich czas. Celem programu jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji wychowawcówświetlic oraz ich uczniów tak, by najmłodsi byli bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami multimediów, a nauczyciele mieli dostęp do sprawdzonych materiałów, dzięki którym poprowadzą nowoczesne zajęcia w świetlicy.

Od września 2016 roku nasi podopieczni będą więc przez kolejnych 10 miesięcy uczyć się poprzez zabawę, jak być bezpiecznym i świadomym użytkownikiem multimediów.

Uczestnicy Mega Misji poznają m.in.:


Dodatkową motywacją do uczestnictwa w tych zajęciach jest to, że każde wykonanie zadania wiąże się z otrzymaniem punktów, które wymienione zostaną na nagrody. Organizatorem programu jest Fundacja Orange.
Relacje i opisy z cotygodniowych zajęć można śledzić na bieżąco w zakładce - Z życia szkoły - Świetlica - MegaMisja